Obce koordinujú poskytnutie pomoci pre Ukrajinu so ZMOS-om a ďalšími inštitúciami.

V súčasnosti sa neorganizujú žiadne materiálne zbierky. V prípade potreby, budú občania informovaní o druhu zbieraného tovaru a termíne zbierky.

ZMOS zriadil transparentný účet, na ktorý je možné finančne prispieť: SK25 0900 0000 0051 8801 0894.

Zároveň žiadame občanov, alebo firmy, ktoré môžu a chcú poskytnúť ubytovanie utečencom bezplatne, alebo za úhradu,  aby to nahlásili na obecný úrad.

Obce zisťujú možnosti ubytovania na svojom území. Obyvatelia môžu nahlásiť ubytovanie pre utečencov z Ukrajiny aj priamo na tel. čísle 02/48593312 alebo na e-maile: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..